Regulamin

§1 Zasady ogólne

1. Niniejszy Regulamin określa zasady świadczenia usług przez sklep internetowy „Scan Body”, którego właścicielem jest SCAN BODY Sp. z o.o. i siedziba w: województwo ŚLĄSKIE powiat M. TYCHY gmina/dzielnica/delegatura M. TYCHY adres: ul. Nad Potokiem 4, 43-100 Tychy, NIP 646 300 15 42, REGON 524172570.

2. Niniejszy Regulamin skierowany jest zarówno do konsumentów, jak i do przedsiębiorców korzystających ze Sklepu.

3. Sklep dostępny jest w Internecie na witrynie www.scanbody.pl, („Witryna”).

4. Produkty („Produkty”) to wszelkie towary i usługi, które Klient („Klient”) może nabyć w Sklepie.

5. Wszelkie Produkty posiadają deklaracje producentów o zgodności z obowiązującymi normami obowiązującymi na terenie Unii Europejskiej.

6. Nazwy producentów i marki należą do ich właścicieli i prezentowane są w Sklepie wyłącznie w celach informacyjnych.

7. Warunkiem dokonania zakupu w Sklepie jest poprawne wypełnienie formularza zamówienia („Zamówienie”), wraz z zaakceptowaniem zawartych w formularzu warunków i kosztów dostawy.

8. Zamówień w Sklepie mogą dokonywać tylko osoby pełnoletnie.

9. Wszystkie ceny podane w Witrynie są cenami brutto (zawierają podatek VAT) i są wyrażone w złotych polskich (PLN). Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie złożenia zamówienia przez Klienta.

10. Cena wyświetlana przy Produkcie nie obejmuje opłaty za dostawę. Koszt dostawy zostanie dołączony do wartości zakupionego towaru. Zatem na ostateczny koszt zamówienia składają się cena Produktów oraz cena przesyłki.

11. Na każdy towar oraz na koszt przesyłki Sklep wystawia paragon fiskalny lub na życzenie Klienta fakturę VAT.

12. Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego PayU SA z siedzibą w Poznaniu, 60-166 Poznań, przy ul. Grunwaldzkiej 182, krajowa instytucja płatnicza, nadzorowana przez Komisję Nadzoru Finansowego, wpisana do Rejestru usług płatniczych pod numerem IP1/2012, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000274399, o kapitale zakładowym w wysokości 4.000.000 PLN, w całości opłaconym, posiadająca numer identyfikacji podatkowej NIP: 779-23-08-495, REGON 300523444.. , na podstawie Regulaminu usług dostępnego pod adresem:http://www.payu.pl/pliki-do-pobrania?page=1

14. Klient ma możliwość zapoznania się z kodeksem dobrych praktyk przedsiębiorców. Kodeks dobrych praktyk znajduje się w ustawie z dnia 23 sierpnia 2007 r o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym. Aktualne brzmienie Ustawy jest dostępne pod adresem http://isap.sejm.gov.pl

§2 Składanie zamówień

1. Ilość oferowanych Produktów w ramach Sklepu jest zmienna i podlega stałej aktualizacji.

2. Sklep zastrzega sobie prawo odwołania lub ograniczenia części oferty lub zmiany asortymentu bez podania przyczyn.

3. Zamówienia będą przyjmowane według kolejności ich otrzymywania do momentu wyczerpania zapasów w magazynie. Zgłoszenia są przyjmowane 24 h/dobę za pośrednictwem Witryn.

4. Klient zobowiązany jest do podania dokładnego adresu e-mail oraz numeru telefonu celem potwierdzenia zamówienia oraz jego szczegółów.

5. Nieprawidłowo wypełnione formularze Zamówienia nie będą przyjmowane.

6. Zamówienia będą rozpatrywane w ciągu 24h roboczych od dnia ich złożenia.

7. Warunkiem realizacji Zamówienia jest jego potwierdzenie przez Sklep dokonane e-mailem z informacją o przyjęciu Zamówienia.

8. W przypadku braku potwierdzenia lub braku odmowy realizacji Zamówienia ze strony Sklepu w ciągu 24 godzin roboczych, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

9. W przypadku wybranej płatności przelewem, Zamówienie będzie realizowane po wpłynięciu należnej kwoty na konto Sklepu. Zamówienia, dla których nie dokonano płatności w ciągu 7 (siedem) dni od daty ich potwierdzenia przez Sklep zostają anulowane.

10. Na czas realizacji zamówienia składają się czas wysyłki oraz czas dostawy.
Czas wysyłki jest to czas potrzebny na przygotowanie produktu do wysyłki, wynosi do dwóch dni roboczych.
Czas dostawy jest to czas potrzebny na dostarczenie przesyłki do domu Klienta przez firmę kurierską lub Pocztę Polską.

11. Czas realizacji zamówienia biegnie od momentu prawidłowego potwierdzenia zamówienia.

12. Sklep może odmówić wysyłki zamówienia „za pobraniem” osobom, które w przeszłości nie odbierały przesyłek wysyłanych tym trybem. W takim wypadku jedyna forma płatności za zamówienie to przedpłata.

§3 Dostawa

1. Dostawa towaru realizowana jest za pośrednictwem firmy kurierskich K-EX, DPD, DHL, InPost.
Szczegółowe zasady dostawy towarów do domu Klienta określają regulaminy firm realizujących dostawę. Zamwienie złożone (i opłacone w przypadku płatności przelewem) do godziny 14:00 będzie wysłane w tym samym dniu.

2. Koszt dostawy jest wartością zależną od wielkości przesyłki i wynosi:

Firma kurierska K-EX, DPD, DHL - przedpłata: 11,99zł (czas dostawy 24h - dni robocze)
Wysyłka do 1kg: (czas dostawy od 2-3 dni roboczych)

InPost polecony – 4,99zł
Wysyłka do 2,5kg: (czas dostawy od 1-2 dni roboczych)

InPost paczkomat – 9,99zł

3. Dostawy odbywają się na adres podany w zamówieniu. W przypadku płatności przelewem na konto Sklepu istnieje możliwość dostawy na dowolny adres na terenie Polski.

4. Sklep nie realizuje dostaw zagranicznych.

5. Przesyłki wysyłane są codziennie od poniedziałku do piątku.

6. Zamówienia opłacane przelewem lub poprzez płatności elektroniczne o wartości powyżej określonej kwoty realizowane będą na koszt Sklepu:
– kwoty 300 złotych dla wysyłki kurierem.
* nie dotyczy przedmiotów wielkogabarytowych, gdyż w takich przypadkach możliwa jest tylko przesyłka kurierem.

§4 Płatności

1. Sklep oferuje następujące formy płatności:
* za pobraniem – za przesyłkę Klient płaci przy odbiorze listonoszowi lub w Urzędzie Pocztowym.
* przelewem – przesyłka zostanie wysłana po wpływie pieniędzy na rachunek bankowy Sklepu (zazwyczaj następnego dnia po dokonaniu przelewu).
Nr rachunku bankowego:
ING BANK ŚLĄSKI 54 1050 1399 1000 0092 2395 1048, Kartą kredytową oraz e-przelewem.
Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego PayU Sa.

2. Kwoty przedpłacone za nie zrealizowane produkty będą zwracane na konto Kupującego.

3. W przypadku wyboru płatności przelewem, kartą kredytową lub e-prelewem na wpłatę czekamy 7 dni. Jeżeli wpłata nie nastąpi w tym terminie, to zamówienie zostanie anulowane.

§5 Reklamacje, Rękojmia

1. Sklep ma prawny obowiązek dostarczenia produktów bez wad. Nie dotyczy to wad, które zostały wskazane w opisie produktu i które były podstawą obniżenia jego ceny.

2. W przypadku stwierdzenia wady towaru Klientowi przysługuje w szczególności uprawnienie do złożenia reklamacji w terminie 2 (dwóch) lat od daty doręczenia towaru i 1 roku od daty stwierdzenia wady towaru. Na zasadach określonych w Kodeksie Cywilnym, Klient może żądać naprawy towaru, wymiany towaru na wolny od wad, obniżenia ceny towaru albo może odstąpić od umowy sprzedaży.

3. Klient może zgłosić przysługujące mu roszczenia z tytułu rękojmi w szczególności listownie na adres: ul. Nad Potokiem 4, 43-100 Tychy, lub za pomocą wiadomości e-mail na adres: biuro@scanbody.pl.

4. Do odsyłanego towaru prosimy dołączyć dowód zakupu oraz opis reklamacji (nie jest to obligatoryjne).

5. Koszty poniesione przez Klienta związane z przesłaniem Produktu do reklamacji zostaną zwrócone Klientowi po otrzymaniu przesyłki i pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji do wysokości kosztu paczki pocztowej ekonomicznej.

6. Rozpatrzenie reklamacji to 14 dni roboczych.

§6 Zwrot Towaru, Odstąpienie od Umowy

1. Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta, Klient będący Konsumentem, ma prawo do zwrotu zakupionych produktów bez podania przyczyny w ciągu 14 dni liczonych od daty odbioru przesyłki poprzez przesłanie pisemnego oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

2. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy należy wysłać listownie na adres ul. Nad Potokiem 4, 43-100 Tychy , lub mailowo na adres biuro@scanbody.pl.

3. W przypadku odstąpienia od umowy Klient zobowiązany jest do odesłania zwracanych produktów. Klient ma obowiązek uczynić to niezwłocznie, jednak nie później niż 14 dni od przesłania oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

4. Zwracany produkt musi być kompletny oraz w stanie niezmienionym. Klient ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości produktu będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia jego charakteru, cech i funkcjonowania.

5. Klient zwraca przedmiot lub przedmioty Umowy od której odstąpił na własne ryzyko oraz koszt.

6. Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje w przypadku:

a) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb;

b) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia;

c) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;

d) w której przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami;

e) w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;

7. Sklep dokona zwrotu należności za zwrócony produkt niezwłocznie, jednak nie później niż w ciągu 14 dni od otrzymania oświadczenie o odstąpienia od umowy. Sklep może wstrzymać się ze zwrotem zapłaty otrzymanej od Klienta do chwili otrzymania produktu z powrotem lub dostarczenia przez Klienta dowodu jego odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

8. W przypadku gdy Klient odstępuje od umowy w całości, tzn. zwraca wszystkie produkty zakupione w ramach jednego zamówienia, Sklep zwróci Klientowi również poniesione przez niego koszty dostarczenia produktu do Klienta. Sklep nie jest zobowiązany do zwrotu Klientowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów.

9. Sklep dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył Klient, chyba że Klient wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.

10. Sklep prosi Klienta o wyrażenie zgody na zwrot płatności przelewem na rachunek bankowy Klienta i przesłanie jej wraz z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy, gdyż ten rodzaj zwrotu jest najszybszy i najwygodniejszy dla Sklepu. Klient nie ma obowiązku wyrażania tej zgody.

11. Kupujący ma świadomość produktów nabytych na określonej aukcji i ma obowiązek zapoznania się z produktem, składem produktu, oraz jego zastosowaniem przed jego otworzeniem.

Suplementy diety to "produkty specjalnego przeznaczenia żywieniowego" i ich zwrot po naruszeniu plomby/pieczęci jest niemożliwy. Zwrot kosztów zakupionych towarów lub wymiana na inny produkt, będzie możliwy tylko i wyłącznie w przypadku produktów, których pieczęć, oryginalne zabezpieczenie lub plomba, nie została naruszona.
Produkty zakupują Państwo na własną odpowiedzialność. My, jako sprzedawca suplementów diety, nie dajemy Państwu gwarancji działania danego suplementu. Nie odpowiadamy za smak, oraz za oczekiwany efekt po spożyciu danego suplementu. Organizm każdego człowieka jest inny i na każdego człowieka dany suplement może działać inaczej. Innymi słowy oznacza to, że na Pani/Pana, znajomą/znajomego dany suplement działa znakomicie, a na Panią/Pana produkt nie zadziała w oczekiwany sposób (najczęściej dotyczy to produktów przedtreningowych i spalaczy tłuszczu), my za to odpowiedzialności nie bierzemy i po otworzeniu produktu zwroty nie będą przez nas akceptowane. 
Życzymy Państwu świadomych i udanych zakupów!

§7 Ochrona danych osobowych

Szczegółowo opisana na podstronie Polityka prywatności.

§8 Postanowienia końcowe

1. Ceny produktów wyrażone są w złotych polskich za 1 szt. i zawierają podatek VAT.

2. Każdy Klient otrzymuje od Sklepu na dowód zakupu towaru paragon fiskalny. Na życzenie wystawiamy fakturę VAT, należy wtedy podać dane do faktury oraz NIP. Dokonując zakupu w Sklepie Klient automatycznie zgadza się na wystawienie faktury VAT bez podpisu.

3. Niniejszy regulamin jest jedynym dokumentem określającym zasady składania zamówień w Sklepie. Każdy Klient jest zobowiązany do zapoznania się z treścią Regulaminu i jest każdorazowo związany jego postanowieniami z chwilą dokonania Zamówienia.

4. Wszystkie uwagi, propozycje, reklamacje i skargi prosimy kierować do: SCAN BODY Sp. z o.o., ul. Nad Potokiem 4, 43-100 Tychy, e-mail: biuro@scanbody.pl,
tel.: 533988980.

5. Niniejszy Regulamin obowiązuje od dnia 21 października 2016 roku.

WAŻNE
Wszystkie zamówienia są przez nas bardzo dobrze zabezpieczone na czas transportu do Państwa. Niestety na firmy kurierskie nie mamy wpływu i czasami dochodzi do uszkodzeń przesyłek lub innych nieprzyjemnych okoliczności ze strony firm kurierskich
DLATEGO PROSIMY
Dla własnego oraz naszego bezpieczeństwa, sprawdź stan przesyłki w obecności kuriera lub w momencie odbioru przesyłki z paczkomatu lub innego punktu odbioru.
Jeśli przesyłka w jakikolwiek sposób nie spełnia Twoich oczekiwań i/lub podejrzewasz, że została ona uszkodzona, brakuje części zamówienia prosimy o wypełnienie protokołu szkody w obecności kuriera, w punkcie odbioru lub na ekranie paczkomatu zaznaczyć, że ma Pan/i wątpliwości co do przesyłki i podążać za instrukcjami wyświetlonymi na ekranie.
Uwzględnienie reklamacji będzie możliwe tylko i wyłącznie wtedy, gdy wypełniony zostanie protokół szkody w obecności kuriera, gdzie wszystkie informacje na temat stanu przesyłki (braki, uszkodzenia) zostaną podane w formie pisemnej.