Life Extension Jod 1000 mcg 60 vcaps Zobacz większe

Life Extension Jod 1000 mcg 60 vcaps

31,71 zł

Więcej informacji

Jod to prozdrowotny pierwiastek śladowy niezbędny do życia. Jego podstawowa rola biologiczna polega na wytwarzaniu hormonów tarczycy, trójjodotyroniny (T3) i tyroksyny (T4). T4 i T3 zawierają odpowiednio cztery i trzy atomy jodu w cząsteczce. Tarczyca aktywnie absorbuje jodki z krwi, aby wytworzyć i uwolnić te hormony do krwi.

Od dziesięcioleci Amerykanom wmawia się unikać soli kuchennej. Ale kiedy zmniejsza się ilość jodowanej soli kuchennej, ludzie mogą nieświadomie obniżyć spożycie jodu do poziomu poniżej optymalnego.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​można uniknąć jodowanej soli kuchennej bez poświęcania zdrowotnych właściwości jodu. Sea-Iodine ™ to niedroga, zastrzeżona formuła, którą osoby dbające o zdrowie mogą codziennie przyjmować, aby utrzymać optymalny poziom jodu. Używając składników zebranych z mieszanki organicznych alg morskich, Sea-Iodine ™ zapewnia zdrowie mórz, jednocześnie unikając nadmiernego spożycia soli. Algi zawarte w Sea-Iodine ™ dostarczają ponad 667% zalecanej dziennej wartości jodu.

Jod występuje w dużych ilościach w warzywach morskich i roślinach. Na obszarach, gdzie nie je się pokarmów morskich, ludzie często mają niższy poziom jodu. Z tego powodu amerykańscy producenci soli od dawna dodają jod, aby dostarczyć ten kluczowy składnik do diety. Jednak teraz znamy obawy związane ze spożywaniem zbyt dużej ilości soli kuchennej, co wskrzesza dylemat, skąd czerpać zdrowe źródła jodu.

Jak na ironię, osoby dbające o zdrowie często mają największe prawdopodobieństwo, że mają niski poziom jodu. Jednym z powodów jest to, że sportowcy i osoby zaangażowane w duży wysiłek fizyczny wyczerpują swoje zdrowe zasoby tego śladowego minerału poprzez pocenie się. Wegetarianie i weganie również mają znacznie większe prawdopodobieństwo niskiego poziomu jodu niż ci, którzy jedzą produkty pochodzenia zwierzęcego. Jedno z badań wykazało niedobór jodu u 25% wegetarian i 80% wegan.

Użycie: Bierz jedną kapsułkę dziennie.